معرفی مینی پی سی Mini PC, دانشنامه, دانشنامه اینتل, مینی پی سی اینتل Mini PC Intel Nuc

کامپیوتر کوچک چیست

مینی پی سی اینتل Intel NUC 10i5FNH 4G-120SSD

کامپیوتر کوچک چیست

کامپیوتر کوچک چیست ; کامپیوتر کوچک یا در اصطلاح “میکرو رایانه” ریشه در دهه 1970 دارد – “میکرو” رایانه های شخصی در حال ظهور بوده و در تضاد آشکار با جانوران اصلی اتاق اندازه روز قرار دارند. اما سریع یا 40 سال پیش ، و اوه ، میکرو ، چگونه تغییر کرده اید!

بیشترین شتاب در رایانه های رومیزی فوق العاده کوچک در   دهه گذشته اتفاق افتاده است. البته هنوز هم پیدا کردن جعبه های تجاری معمولی و برج های قدرت هالکینگ که مملو از کارتهای ویدئویی بزرگ  و درایوهای چندگانه است ، به اندازه کافی آسان است  . اما با شروع “PC-شکل کوچک” (SFF) PC از دهه 00 ، بسیاری از دسک تاپ ها از برج های نیم اندازه به مکعب های جمع و جور رفته اند تا در اکثر حرکات خود ، خیلی بزرگتر از USB نباشند. درایو فلش یک دلیل بزرگ چرا؟ شتاب گرافیکی و سایر ویژگی های اساسی ، که در گذشته توسط تراشه های جداگانه یا کارت های حجیم به کار گرفته شده اند ، تحت CPU قرار گرفته اند. امروزه ، علامت های کوچک به جایی رسیده اند که نمی توانید خیلی کوچکتر بروید. برای وصل کردن یک یا دو مورد ، باید پستی را برای پورت ها باقی بگذارید.

در  مقاله کامپیوتر کوچک چیست سعی شده است به رایانه های کوچک یا  کامپیوتر کوچک و مزایایی که نسبت به کیس های معمولی دارند بپردازیم.
اکثر ما در محیط کار یا هر کجای دیگر با کامپیوترها سرو کار داریم.
در سال های اخیر کسانی که برای شرکت یا کارخانه و یا  کافی نت خود می بایستی از کیس های رایانه (سرور) استفاده کنند.
شاید با مشکلاتی نظیر کمبود جا مواجه شده اند.
در صورتی که باید برای تعمیر به جایی دیگر منتقل می شد کار را دشوار می کرد.
یکی دیگر از مشکلاتی که کامپیوتر ها دارند مصرف زیاد انرژی است.
با پیشرفت تکنولوژی، کسانی که دراین عرصه پژوهش می‌کردند کم کم راهکار هایی را ارائه دادند تا بتوانند این مشکلات را حل کنند.
از جمله این بود که واحد پردازش مرکزی CPU هایی را طراحی کردند که این پردازشگر‌ها مقدار زیادی در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند و همین‌طور عملکرد مینی کامپیوتر را بالا می‌برند.
بالاخره کامپیوترهایی به بازار عرضه شد که می‌توان گفت سخت افزار یک کامپیوتر کامل را در اختیار دارند.
کیس کوچک به اندازه یک هارد اکسترنال را دارا هستند، این کیس ها به  اصطلاح (Mini Computer) نامیده می شوند.
البته در بعضی کشورها به آن نت تاپ هم گفته می شود.

اگر بخواهید کار حرفه‌ای انجام دهید، باید اقدام به خرید کامپیوتری قدرت‌مند کنید. اما یک رایانه به جای مناسبی نیاز دارد تا وسایل آن از جمله کیس قرار بگیرد. کامپیوترهای کوچک این ضعف را برطرف کرده‌اند و لزومی ندارد مکان وسیعی در اختیار داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با بهترین‌ها آشنا کنیم.

مفید و جمع و جور

یک رایانه رومیزی انقلابی که به گونه ای طراحی شده باشد که بدون جبران عملکرد آن به عنوان یک کامپیوتر رومیزی وارد جیب شما شود. هیچ وسیله ای با این استحکام ساخته نشده است.

کامپیوتر کوچک ایمن و ایمن

هیچگونه حافظه مکانیکی مبتنی بر دیسک سخت را ندارد ، داده های آن ایمن تر و قابل اطمینان تر است. حتی در صورت آسیب دیدن کامل ، احتمال از بین رفتن داده ها بسیار نادر است.

کامپیوتر کوچک سرعت کیفیت

ساخته شده با جدیدترین حافظه RAM ، DDR4 و جدیدترین پردازنده های اینتل با 12 تا 16 هسته GPU. حافظه مورد استفاده در I / O بالاتر است.

مزایای استفاده از یک مینی کامپیوتر درون فناوری کامپیوتر کوچک چیست

 • نویز کمتر و نگهداری راحت تر
 • امنیت اطلاعات پیشرفته
 • هزینه سخت افزاری کمتری دارد
 • پهنای باند شبکه کمتر
 • سخت افزار کمتری هدر می رود
 • هزینه های تعمیر و نگهداری IT را کاهش دهید
 • بروزرسانی سخت افزار ساده
 • آسانتر مدیریت خرابی سخت افزار
 • استفاده کارآمدتر از منابع محاسباتی
 • مصرف انرژی کمتری دارد
 • مستقل از سرور کار کنید
 • دستی که می توان آن را در محصول حمل کرد.

 

 

MiniPC Intel NUC 10 NUC10i3FNH sabzcenter 01 1 کامپیوتر کوچک چیست

قدرت پردازنده در کامپیوتر کوچک

انواع مختلفی از پردازنده های درجه یک را در رایانه های شخصی کوچک در آنجا مشاهده خواهید کرد ، از تراشه های Intel Atom و Celeron (بسیار ابتدایی و در بهترین حالت برای کار با تولید ساده ، پست الکترونیکی و مرور وب) تا Core i5 و پردازنده های i7 که می توانند برخی از کارهای خردکننده و رندر متوسط ​​را انجام دهند. بسیار مهم است که بدانید ، اگر به CPU درجه موبایل (نوع استفاده شده در لپ تاپ ها) یا یک تراشه با قدرت دسک تاپ نگاه می کنید ، مهم است. اندازه PC همیشه پیش بینی کننده خوبی از این نیست. (با این کار ، کوچکترین رایانه های شخصی استیک همیشه از تراشه های موبایل استفاده می کنند.)

چگونه بگویم؟ اکثر مینی رایانه های موجود در بازار از سیلیکون اینتل استفاده می کنند ، و اینکه آیا شما به یک CPU موبایل یا یک میز کار نگاه می کنید ، معمولاً (اما نه همیشه) حرف در انتهای شماره پردازنده است. به دنبال یک “T” یا “K” یا اصلاً نامه ، به عنوان هدایای مرده برای یک تراشه رومیزی (به عنوان مثال Core i5-9400T) یا “U” یا “Y” برای تلفن همراه باشید. خانواده تراشه و نسل مساوی هستند ، معمولاً می توانید از نسخه دسک تاپ ، مثلاً یک Core i5 نسبت به تلفن همراه Core i5 انتظار عضلات بیشتری داشته باشید (معمولاً نتیجه هسته بیشتر و ساعت پایه بالاتر).

چه چیزی باید از آن بینش موبایل – رومیزی دوری کنید؟ آزمایش معیار ما روند را کم می کند ، اما هیچ یک از تراشه های کلاس موبایل در این رایانه های شخصی کوچک جایگزین مناسبی برای تراشه دسک تاپ نیستند اگر شما یک وظیفه سنگین هستید ، یا یک رسانه حرفه ای که به پردازش واقعی احتیاج دارید. تعداد زیادی فایل ویدئویی یا عکس از یک قالب دیگر. در اکثر موارد ، CPU بزرگترین عامل در هزینه مینی کامپیوتر است ، بنابراین برای داشتن ایده ای نسبت به آنچه می گیرید ، در بررسی های ما به شماره های عملکرد توجه کنید.

حساب سرانگشتی؟ برای کار در دفتر سبک ، شما می توانید با یک موبایل یا رومیزی Core i3- یا مینی کامپیوتر مبتنی بر پنتیوم ، از آن استفاده کنید ، اما اگر بخواهید در کنار یک تراشه اصلی با قدرت بالاتر دسکتاپ خطا کنید ، اشتباه خواهید کرد. برای کارهای چند وظیفه جدی ، تبدیل پرونده ها ، کارهای مبتنی بر محاسبات سنگین یا دستکاری محتوای چندرسانه ای ، به پپ اضافی احتیاج دارید. در ضمن تراشه های Celeron فقط در مورد سبکترین کارها یا استفاده از نمایشگر / علامت های دیجیتالی کم رنگ هستند. از اتم ها (که اکثراً از بازار خارج شده اند) به جز کارهای یکبار مصرف و اکثراً منفعل ، از آنها جلوگیری می شود.

 

مینی پی سی اینتل نسل 8 مدل NUC8I7HNK

مینی پی سی اینتل نسل 8 مدل NUC8I7HNK

چرا استفاده از کامپیوتر کوچک ؟

مینی پی سی (Mini PC) یا کامپیوتر کوچک ترکیبی از قدرت و کارایی مناسب و هماهنگی قطعات است.
که راندمان بسیار بالایی را به سبب هماهنگی قطعات به کار گرفته شده توسط کمپانی سازنده برای کاربر فراهم می کند.
این کامپیوترها در کنار مصرف برق پایین و ابعاد بسیار کوچک علاوه بر حذف کیس فضای کاری بیشتری را در اختیار کاربر قرار می دهد.
همین‌طور با کاهش هزینه های مصرف برق، تعمیر و نگهداری راحت تری نسبت به کامپیوترهای شخصی و ال این وان ها دارند.
گفتنی است نصب و راه اندازی این محصول و جایگذاری رم و هارد کمتر از ۵ دقیقه زمان می گیرد.
همچنین قابلیت هایی نظیر به کارگیری حافظه های پرسرعت نظیر SSD و حافظه M2، وجود پورت های متعدد و پشتیبانی از چند مانیتور حاکی از حضور محصولی قدرتمند و کارا در دنیای تکنولوژی است.
با توجه به کاربردهای زیاد در بعضی مدل ها حتی می‌توان این کامپیوترهای کوچک را به پشت مانیتور هم متصل کرد.

 

 

گرافیک اختصاصی یا یکپارچه کامپیوتر کوچک ؟

اکثر رایانه های شخصی کوچک به همان اندازه کوچک هستند زیرا آنها به قدرت شتاب گرافیکی درجه اصلی ساخته شده در CPU برای تأمین انرژی خروجی های ویدئویی خود متکی هستند – هیچ کارت گرافیکی جداگانه ای درگیر نیست. این سیلیکون گرافیکی یکپارچه برای کار تولید و پخش ویدیو کافی خواهد بود.

با این حال ، چند مدل از راه دور ، همان نوع تراشه های گرافیکی جداگانه و اختصاصی را که در لپ تاپ های بازی ظاهر می شوند ، دارند. در میان آنها مدلهای  Zacac Magnus Zotac  وجود دارد که از گرافیک اختصاصی GeForce به اندازه کافی برای بازی های جدی PC در تنظیمات جزئیات معقول با سرعت 1080p (1،920 در 1،080 پیکسل) و در بعضی موارد وضوح بالاتر استفاده می کنند. یک مدل Zotac Zbox 2019  حتی از کارهای گرافیکی Nvidia Quadro و پردازنده های Intel Xeon برای کارهای درجه کار استفاده می کند.

مینی پی سی با کارت گرافیک مجزا

مینی پی سی با کارت گرافیک مجزا

یکی از چنین مدلهای گرافیکی اختصاصی جالب از چند سال گذشته ،  مینی کامپیوتر مجهز به  Intel NUC Kit NUC8i7HVK (“Hades Canyon”) است که در نیمه اول سال 2018 آغاز به کار کرد و فقط اخیراً از پشتیبانی خارج شد. این دسک تاپ کوچک از یکی از پردازنده های پیشگام “Kaby Lake-G” اینتل استفاده می کند که با هماهنگی AMD ساخته شده است. تراشه مورد استفاده در اینجا ترکیبی از سیلیکون Intel Core i7 را برای قسمت CPU و شتاب گرافیکی AMD Ronyon RX Vega M شلیک می کند. (NUC های قبلی Intel فقط به راه حل های HD یکپارچه گرافیک HD یا Iris متکی بودند.) این بدان معناست که عملکرد گرافیکی بسیار بالاتر از متوسط ​​است. بسیاری از مدل های جدید NUC 9 که قبلاً به آنها اشاره شد ، بدون شک عملکرد برتر را ارائه می دهند ، اما در یک شکل ظاهری بزرگتر.

 

 

اتصال و قابلیت نصب کامپیوتر کوچک

برخی از کامپیوتر کوچک شامل کیت های نصب هستند که به شما امکان می دهد آنها را به پشت مانیتور LCD وصل کنید  . اگر صرفه جویی در فضا از این دست برای شما مهم است ، آن ویژگی را بررسی کنید. و پشت مانیتور خود را برای سوراخ های نصب بررسی کنید ، که در صورت وجود ، به طور معمول با استاندارد نصب VESA مطابقت دارند.

نصب کامپیوتر کوچک پشت مانیتور

نصب کامپیوتر کوچک پشت مانیتور

 

همچنین 802.11 Wi-Fi (شبکه بی سیم) با طعم خاصی را بررسی کنید. اکثر رایانه های شخصی میکرو حداقل از آن به عنوان یک ویژگی استاندارد استفاده می کنند (و یک دسته بیشتر از بلوتوث نیز استفاده می کنند) ، اما دوبار بررسی کنید که سیستم یا کیت نیازی به خرید کارت Wi-Fi جداگانه در Mini-PCI Express یا فاکتور شکل M.2. بعضی ها انجام میدهند.

مطالب مرتبط