اخبار آی فون, اخبار اپل

آمار نت اپلیکیشنز می گوید فعالیت آنلاین کاربران iOS هفت برابر کاربران اندروید است

آماری که اخیراً نت اپلیکیشنز (NetApplications) ارائه کرده است حکایت از آن دارد که فعالیت آنلاین کاربران iOS هفت بار بیشتر از فعالیت آنلاین کاربران اندروید است. نت اپلیکیشنز دیتای مرتبط به ۴۰ هزار وب سایتی که مانیتور می کند و قادر به تشخیص پلتفرمی که کاربران توسط آن در این سایت ها آنلاین هستند را مورد بررسی قرار داده و سپس آمار مذکور را منتشر نموده است.

البته در بررسی های آماری این مجموعه، اندروید ۸۵ درصد سهم تلفن های هوشمند را در اختیار داشته و سهم آیفون از برند اپل تنها ۱۱.۹ درصد بوده. اطلاعات آماری نشان می دهند کاربران هر پلتفرم چقدر آنلاین بوده و چه فعالیت هایی داشته اند.

 

ariaapple-116-e1407131144764


نت اپلیکیشنز اشاره داشته است میزان حضور و فعالیت آنلاین کاربران اندروید در وب سایت های تحت بررسیش ۴۴.۶۲ درصد بوده است در حالی که این میزان برای کاربران آیفون ۴۴.۱۹ درصد بوده. با توجه به تصاحب هفت برابری سهم بازار توسط ابزارهای اندرویدی، برابری فعالیت کاربران این دو گروه در اصل نشان از فعالیت آنلاین هفت برابری کاربران iOS دارد.

حدس بر این است دلیل این عدم توازن بهره گیری قشری از کاربران اندروید از تلفن های هوشمند سطح پائین تحت این سیستم عامل باشد، بسیاری از کاربران چنین تلفن هایی را با هدف اولیه ی برقراری ارتباط تلفنی و ارسال پیام تهیه می نمایند و در کنارش ممکن است برخی مواقع فعالیت های آنلاین جزئی نیز انجام دهند.

همچنین همین آمار گرایش فعلی و آتی توسعه دهندگان اپلیکیشن ها به سمت iOS برای نوشتن اپ های بیشتر و بهتر را نیز توجیه می نماید. نظر شما چیست؟ آیا تصاحب سهم بیشتر از بازار توسط تلفن های اندرویدی می تواند در آینده بر چنین آمارهایی نیز تاثیرگذار باشد یا کماکان شاهد فعالیت آنلاین بیشتر از جانب کاربران تلفن هوشمند iOS خواهیم بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.